Poradna

 1. Aneta:

  S přítelem jsme se rozhodli, že si postavíme dům. K dispozici máme 500 000 Kč, čili jsme uvažovali o hypotéce na dalších 500 000 Kč, (hodnota domu cca 1 300 000), avšak po konzultaci s finančním poradcem nám bylo doporučeno vzít si hypotéku na celý milion a naši úsporu ponechat jako pojistku pro nenadálé výdaje. Moje první otázka tedy zní, zda s tímto tvrzením souhlasíte. Dále bych se ráda zeptala, jelikož mi to není zcela jasné, pokud si půjčíme celý jeden milion s dobou splácení řekněme 20 let a fixací na 3 nebo 5 let, co se stane s úrokem po uplynutí fixace?

 2. jvfinance:

  Ano, takové doporučení je velmi správné. Jestliže vám vychází v měsíčních finančních tocích rodiny, že celou splátku hypotéky bez problémů pokryjete, jděte do toho. Půl milionu, které nyní máte v rezervě, pak můžete investovat do dlouhodobých finančních instrumentů, např. akciových podílových fondů, zde záleží na investičním profilu. Pravděpodobný výnos těchto prostředků bude kolem osmi procent ročně, zatímco úrok z hypotéky vás zatíží řekněme 3% p.a. Profit z celé operace tedy bude přibližně pět procenta každoročně ve váš prospěch. Kdybyste peníze investovali do bydlení, připravili byste se o uvedený zisk. Přitom peníze jsou v rezervě a v případě změny situace můžete kdykoli část úvěru splatit. Hypotéku je přitom rozumné vzít na co nejdelší možnou dobu – čím déle trvá popsaná situace, tím lépe pro vás, a také proto, že díky inflaci se bude podíl splátky v domácím cash flow neustále snižovat.

  Pokud se týká druhé části dotazu, po uplynutí fixace banka nabídne novou úrokovou sazbu podle aktuálních podmínek na trhu. Je rozumné se na tuto situaci předem připravit a zahájit jednání zhruba půl roku před vypršením stávající fixace. Banka totiž oslovuje své klienty těsně před refixací, a tím znemožňuje případné vyjednávání o lepším úroku. Budou-li v té době na trhu zajímavější podmínky, můžete přestoupit se zbytkem úvěru jinam, pokud budete připraveni.

 3. Martina:

  Je mi 51 roků a nemám žádné připojištění na důchod ani žádné zajištění na stáří. Chtěla bych si investovat 5000,-Kč, ale nevím, kde penízky zhodnotit. Můžete mi poradit? Je Aegon správná volba?

 4. jvfinance:

  Vzhledem k tomu, že před Vámi leží přibližně deset až patnáct let aktivního pracovního života, je ještě poměrně dost času k vytvoření patřičných rezerv. Pro daný časový horizont by měla zpočátku ve struktuře úspor převažovat akciová složka, jejíž podíl se bude postupně snižovat ve prospěch dluhopisů. Nicméně přesnou strukturu Vám mohu navrhnout až po osobní konzultaci, pokud využijete kontaktů na tomto webu. Co se týká druhé části Vašeho dotazu, volba té či oné firmy vůbec, ale vůbec nic neřeší. Je to jako byste chtěla koupit auto a zeptala se odborníka, zda je správnou volbou Ford. Ten je jistě solidní výrobce vozidel, ovšem vyrábí řadu modelů – užitkové, rodinné, sportovní a bůhvíjaké. Stejně tak Aegon nabízí mnoho produktů, které mohou či nemusí odpovídat Vašemu finančnímu plánu.

 5. Petr:

  Dobrý den, chtěl bych refinacovat svou hypotéku a splatit leasing na auto, je nějaké řešení? děkuji

 6. jvfinance:

  Dobrý den Petře,
  určtitě existuje tato možnost. Jak jistě víte, hypotéka je účelový úvěr(koupě bytu, výstavba a vše s bydlením) tedy nelze za hypotéku koupit auto ale některé peněžní ústavy nabízejí možnost vzít si ještě například 10-20% z hypotéky neúčelově. Takže bychom mohli splatit leasing, samozřejmě pokud by tato částka byla dostačující. Dále ještě záleží na tom, jak máte nastavenou smlouvu o leasingu. Je důležité zde zjistit, kolik by činila pokuta za předčasné splacení, aby se Vám to vůbec vyplatilo.

 7. Marek:

  Chtěl bych se zeptat jestli jde hypotéka refinancovat dříve než v den uvedený bankou ve smlouvě? Marek

 8. jvfinance:

  Dobrý den Marku,
  určitě je to možné, ale záleží na konkrétních podmínkách dané banky. Při refinancování mimo fixaci banka totiž aplikuje nemalý poplatek, a to až 25% z výše zůstatku úvěru. Takže tohle se většinou moc nevyplatí. Ale v některých případech jde úvěr navýšit a sankce zmizí nebo se rozpustí do úrokové sazby. Je to ale velmi individuální. Takže to jde ale připlatíte si za to.

 9. Milada:

  Dobrý den pane Vaňku,
  chtěla bych se zeptat jestli je možné vymazat zápis v Solusu, děkuji.

 10. jvfinance:

  Dobrý den Milado,
  za jistých podmínek je toto možné, musíte mít ale dluh plně uhrazen a zrušen veškerý obchodní či právní vztah s institucí či firmou (Vodafone, O2, atd..). Poté musíte napsat dopis o zrušení zpracování osobních údajů a předat dané společnosti. Společnost by měla záznám ze Solosu stáhnout. Podrobný návod a vzor dopisu naleznete zde: http://www.coolpujcka.cz/rady-a-navody/zadost-o-vymazani-z-registru-dluzniku/

  Doufám, že Vám budou informace nápomocny.

  JV

 11. Petr:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně nákupu bytu, uvažuji o nákupu bytu v hodnotě 1,5 mil. a nejsem si jist kolik si vzít úvěr a kolik peněz dát svých, něco máme naspořeno ale nechceme se zase uplně vyčerpat.

 12. jvfinance:

  Dobrý den pane Petře,
  no jelikož nevím jaká je Vaše finanční situace a kolik peněz máte k dispozici, bude těžké říct přesný návod, ale mohu popsat aspoň obecně jak se na to dívám já. Jako první musíte zvážit Váš rodinný rozpočet, ať máte jasno kolik peněz Vám měsíčné zbývá. Dále pokud byt koupíte za 1,5 mil. Kč, budete ještě potřebovat další peníze na rekonstrukci? Určitě bych si hypotéku natáhnul na co nejdelší dobu a ušetřené peníze si odkládal bokem. A poměr úvěru vs. hotovost, pokud to měsíční splátka dovolí, nebál bych se úvěru 85% nebo 90% z hodnoty bytu, tedy při 85% LTV, hypo úvěr 1 275 000,- Kč a 225 000,- Kč hotovost či úvěr ze stavebního spoření (pokud nemáte dostatek hotovosti). Určitě si přečtěte můj článek: http://www.jvfinance.cz/hypoteka-na-10-20-nebo-30-let/ a pokud budete mít další dotazy, klidně se ptejte. Přeji hezký den. JV

 13. Markéta V.:

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, byla jsem se ptát v několika bankách na hypotéku, a vždy mě zavrhli z důvodu toho, že mi nechodí výplata na účet ale dostávám ji v hotovosti. A když jsem to řešila v práci, šéf by stím neměl problém ale zase v bance chtějí 6 měsíců výplatu na účet. Ale hypotéku potřebuji rychleji, je řešení? Děkuji M.

 14. Michal:

  Dobrý den,
  měl bych dotaz, jdou splatit hypotékou spotřebitelské úvěry? děkuji. M.

 15. jvfinance:

  Dobrý den,
  určitě je řešení, sice neznám všechny informace ohledně vaší hypotéky, ale pokud je problém jen to, že výplata nechodí na účet je to snadné. Pokud Vím tak v Unicredit bank, Sberbank a částečně i ČSOB, postačí výplatní pásky. V Unicreditu stačí pouze 3 poslední výplatní pásky. Mějte se hezky.
  JV

 16. jvfinance:

  Dobrý den Michale, tak určitě to jde ale nesmíte to bance říci :) … ted si dělám srandu, je pár možností. Asi se tedy jedná o neúčelové spotřebitelské úvěry (nesloužily k bydlení) a tudíž klasickou hypotékou to splatit nejde. Ale jde na to vzít tzv. Americká hypotéka kde je o něco vyšší sazba než u klasické hypotéky, budeme se pohybovat okolo 4-5% a splátka jde natáhnout na 20 let, takže bude velmi malá a vašemu měsíčnímu zatížení se uleví.
  JV

 17. Lenka:

  Dobrý den, máme s přítelem dilema, na jak dlouho si vzít hypotéku, uvažovali jsme o 20 letech ale v bance nám doporučili si vzít hypotéku na třicet let. Děkuji. Lenka

 18. jvfinance:

  Dobrý den paní Lenko, dilema na jak dlouho si vzít hypotéku řeší asi každý nebojte, musíte si dobře spočítat kolik jsou vaše měsíční výdaje a jaká splátka Vám bude vyhovovat i kdyby se příjem změnil neboli spíše snížil. Lepší počítat s horší variantou. Jinak bych doporučil také hypotéku natáhnout na třicet let a ušetřené peníze investovat nebo spořit třeba na spořící účet. A vytvořit si tím rezervu a klidné spaní. Jinak detailněji jsem to rozebíral v článku zde: http://www.jvfinance.cz/hypoteka-na-10-20-nebo-30-let/
  Stačí takto? JV

 19. Radim:

  Chtěl bych se zeptat zda je stále výhodné stavební spoření nebo už ne, když tak snížili ten přípěvek? Díky Radim

 20. jvfinance:

  Dobrý den Radimme, tak je pravda, že stavební spoření není už co bývalo, státní příspěvek snížili na max. 2000 Kč a nové smlouvy se úročí spíš už 1% než 2% či 3% jak bývalo. Takže pokud nebudete využívat plnou státní podporu (spořit 20 tis. ročně) ale třeba jen 10 tis. ročně, už je asi lepší ten spořící účet. Peníze tam nejsou nikterak vázány, ikdyž na druhou stranu je aspoň nevyberete. Také záleží jaký je Váš investiční profil a jak dlouhou dobu chcete spořit případně kolik či na co si potřebujete naspořit. Pokud jste konzervativní a máte krátký horizont, stavebko může být pro Vás. Pokud máte v plánu ukládat peníze aspoň 10 let a jste více imunní vůči riziku doporučil bych spíše akciové nebo dluhopisové podílové fondy. JV

 21. Miluše:

  Dobrý den pane Vaňku, chtěla bych se s manželem zeptat zda je možné u hypotéky část splatit? Jelikož jsme se dostali k dědictví po rodičích a nemáme rádi moc dluhy. Děkuji

 22. jvfinance:

  Dobrý den paní Miluše,
  určitě je to možné, ale musíte si vzít k ruce smlouvu o hypotečním úvěru a nastudovat (většinou to bývá na prvních stranách smlouvy) datum vaší fixace. Jelikož to je jedinný den za dlouhou dobu, kdy můžete peníze do hypotéky vložit bez sankcí. Tedy pokud se nejedná o Americkou hypotéku, kde je možné někdy vkládat splátky i bez sankcí. U některých bank jdou sjednat i mimořádné vklady a to by mělo být také v úvěrové smlouvě. Ale ideálně v den fixace a do té doby uložit třeba na terminovaný vklad nebo min. spořící účet. A pokud nemáte žádnou rezervu na spořícím účtu, doporučuji si část ponechat jako polštář pro klidné spaní.

 23. Veronika:

  Dobrý den, tento měsíc mi končí povinná 6ti letá vázací doba u stavebího spoření, ale momentálně tyto peníze nepotřebuji. Je lepší pokračovat se spoření dále a ohlídat si nepřekročení cílové částky, anebo spoření ukončit a peníze vložit na nějaký spořící účet či termínovaný vklad, anebo si založit stavební spoření znovu? Děkuji a přeji pěkný den.

 24. jvfinance:

  Dobrý den paní Veroniko,
  ono záleží na hodně aspektech, ale zkusím dát pár tipů. Pokud peníze opravdu teď nepotřebujete a máte na smlouvě úrok aspoň 2% tak bych ponechal ať se naspořené peníze úročí na stávající smlouvě. Jelikož spořící účet nad 2% na trhu není a jestli je tak dlouho nebude a nabídka terminovaných vkladů u bank není momentálně úplně ideální. Určitě nedoporučuji zakládat nové, jelikož úrok na nových smlouvách je standartně 1%. Určitě bych ale zvážil, zda měsíčně spořit na stávající smlouvě nebo spíše využít možnosti investování do podílových fondů. Peníze můžete kdykoliv vybrat a je předpoklad většího zhodnocení. Záleží ale na horizontu měsíční úložky a Vašem investičním profilu. Snad jsem Vám odpověděl na Vaše otázky a kdyby něco nebylo jasné, rád upřesním. JV

 25. Milada:

  Dobrý den, mám dvě půjčky, jedná se o půjčku ze stavebního spoření a půjčku na sedačku. Chceme si brát s přítelem hypotéku na byt a v bance nám bylo řečeno, že máme příliš vysoké splátky stávajících úvěrů a hypotéku nám dají až po splacení našich půjček. Dá se stím něco dělat? Děkuji.

 26. jvfinance:

  Dobrý den paní Milado,
  nevím ve které bance jste byla, jaké máte příjmy a jak velké jsou splátky u Vašich stávajících úvěrů. Ale vím, že jdou spolu s hypotékou refinancovat i úvěry ze stavebního spoření (jelikož stavební spoření slouží k financování bydlení) a dokonce jdou financovat i spotřebitelské úvěry. Třeba u Unicredit bank si můžete vzít 20% hypotéky neúčelově a splatit z toho spotřebitelský úvěr. Určitě to jde, jen musíte oběhnout vícero bank nebo kontaktovat finačního poradce, kterého seznámíte s konkretními údaji a ten Vám jistě poradí. Na mne kontakt máte, takže si můžete vybrat co Vám lépe vyhovuje. Mějte se krásně. JV

 27. Karel:

  Prosím potřeboval bych poradit kde nejlépe pravidelně odkládat peníze na které bych nechtěl delší dobu vybírat? Děkuji Karel

 28. jvfinance:

  Dobrý den Karle,
  je to velice obecná otázka. Je důležité jak dlouho chcete peníze ukládat, jaký je Váš investiční profil, kolik peněz chcete měsíčně odkládat apod. Ale pokud na peníze nechcete šahat a pravidelně si měsíčně odkládat tisíc, dva nebo tři, tak bych určitě doporučil podílové fondy a doporučil bych Vám setkat se s poradcem, který Vám pomůže při výběrů fondů přímo pro Vás. Jinak pokud jste více konzervativní tak stavební spoření. Už to není co to bývalo, ale na krátkodobé spoření to je stále dobrá alternativa. S pozdravem Jiří Vaněk

 29. Petr:

  Dobrý den pane Vaňku,
  chtěl jsem se zeptat zda je výhodné si spořit do stavebního spoření 500 kč/měsíčně? Nebo jestli by jste ty peníze posílal do jiného produktu, děkuji. Karel N.

 30. jvfinance:

  Dobrý den pane Karle,
  už není tak výhodné jako bývalo ale stále se za určitých podmínek dá považovat za výhodné. Pokud chci spořit v krátkodobém horizontu 6 let a nepotřebuji mít peníze k dispozici, je to ideální. Ale je lepší spořit více než 1 tis. Kč, vzhledem k tomu, že všude jsou poplatky. Tak to chce co nejvíce využít státní podpory, ideálně naplno, tedy vložit 20 tis. Kč za rok, né víc, né míň. Přeji hezký den, Jiří V.

 31. Martin:

  Dobrý den, chci se zeptat na financování bydlení ( konkrétně rodinného domu). S manželkou jsme dostali stavební pozemek v hodnotě cca 200 tisíc. Naspořeno máme zhruba 800 tisíc + dalších 200 si chceme nechat jako rezervu. Dům chceme postavit do 2 milionů. Je lepší naspořené peníze prostavět a pro zbytek si dojít do banky, nebo přijít do banky s tím že máme pozemek a naspořené peníze? Ještě kdyby byla lepší ta druhá varianta, tak je lepší vzít si část peněz na úvěr ze stavebního spoření a zbytek jako hypotéku? Předem děkuji za odpověď.

 32. jvfinance:

  Dobrý den Martine,
  ono hodně záleží na tom kolik jste měsíčně schopni splácet a jak rychle budete chtít úvěr splatit. Banka požaduje většinou 15% vlastních zdrojů, což ve vašem případě je 300 tis. Kč. Takže bych si vzal hypotéku na 1,7 mil. Kč a 300 tis. vlastní zdroje. Šlo by složit i vlastních peněz méně, jelikož máte svůj vlastní pozemek. Zbylé peníze bych si někde uložil, ale až po dostavení domečku, jelikož rozpočet se většinou nedodrží a pak chybí peníze. Ale to by u Vás neměl být problém, protože si necháte větši rezervu. Dnes se úrokové sazby pohybují okolo 2%, nemá smysl zbavovat se hotovosti a radši ji někdě jinde zhodnotit. Pokud by se úrokové sazby zvedly, můžete hotovost použít na částečné umoření hypotéky.
  A otázka jestli hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, ideálně si nechat vyjet nabídky na hypotéku a nabídku úvěru z SS a porovnat, včetně všech poplatků (odhad, dohlídky, vyřízení, správa, běžný účet, atd.) …. Doufám, že jsem odpověděl. Přeji hezký den Jiří Vaněk

 33. Martina:

  Dobrý den,

  Máme s manželem hypotéku na byt a máme fixaci až v srpnu 2017 a sazbu 4,15% … je možné s úvěrem něco udělat abychom ušetřili? Děkuji M.

 34. jvfinance:

  Dobrý den Martino, děkuji za dotaz. Je pár možností jak získat sazbu hned, ale záleží u jakého bankovního ústavu hypotéku máte. U jednoho jde hypotéka navýšit a získat ihned výhodnou aktuální úrokovou sazbu. Nebo jde také až dva roky dopředu si dnešní sazbu rezervovat a budete vědět že v srpnu 2017 budete mít sazbu třeba 1,99% na dalších 5 let. Je to hodně individuální, bylo by zapotřebí aby jste zašla za někým kdo Vám to může spočítat, ideálně za někým nezávislým a né do banky :) …. Přeji hezký den Jiří V.

 35. Jiří:

  Dobrý den přeji, nevím zda bude můj dotaz správný ale zkusím to. Mám investiční životní pojištění, kde jsem pojištěn já, kvůli úvěru. Mělo by se tam i spořit. Mám tam růžné fondy ale nerozumím tomu. Jsou tam akumulační a počáteční jednotky. Na výpise se píše, že je zde 90 tis. Kč ale když jsem volal na pojišťovnu tak mi řekli že můžu vybrat pouze 30 tis. Kč…. nerozumím tomu. Děkuji za pomoc.

 36. jvfinance:

  Dobrý den Jirko, investiční životní pojištění (IŽP) už nejlepší dávno odzvonilo. Je to super na zajištění rizik (úvěru,úrazu) ale už horší na spoření či investování. Počáteční jednotky jsou náklady na IŽP (tedy nejdou vybrat) a akumulační jednotky jsou vaše naspořené peníze, které jsou k dispozici k výběru, proto Vám řekli to co Vám řekli. To bude pravděpodobně důvod proč jde vybrat tak málo, abych to řekl na 100% musel bych vidět Váš výpis z IŽP. Přeji hezký den. JV

 37. Michal:

  Dobrý den pane Vaněk,
  zrovna řeším hypotéku se svou bankou a nabídli mi 2,39% … u Vás v kalkulačce mi vychází 1,99%, je možné na tuto sazbu dosáhnout? Kupuju rodinný domek za 3,1 milionu, mám necelý milion svých naspořených peněz, tudíž chci hypoteční úvěr 2,1 mil. … je to možné? Děkuji

 38. jvfinance:

  Dobrý den,
  myslím si, že 1,99% je možných a možná i níže. Bohužél, nejsem schopen řící jen na základě údajů které jste mi napsal. Zasahuje do toho také hodně vaše bonita, tedy příjmy. Pokud chcete, můžete mi poslat do mailu jiri.vanek@jvfinance.cz více informací nebo i nabídku, kterou jste dostal z banky a můžeme to projít. Přeji hezký den, JV.

 39. Marcela:

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, je možné využít hypotéky na splacení úvěru od Lišky stavební spořitelny? Máme tam úrok 5,29%, a celkem vysokou splátku. Děkuji.

 40. jvfinance:

  Dobrý den paní Marcelo,
  ono obecně není problém refinancovat úvěr ze stavebního spoření hypotečním úvěrem a dostat se na sazbu pod 2%. Otázkou zůstává, jak máte postavenou smlouvu s ČMSS aneb Liška. Jelikož někdy je problém dostat z Lišky vyčíslení a povolení se splacením, které je k refinancování zapotřebí. Pokud chcete můžete mi smlouvu poslat skenem do mailu a potom budu schopný řící více. Přeji hezký den, JV

 41. Petr:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné koupit pozemek na hypotéku? Děkuji

 42. Justyna:

  Dobrý den, mám stavební spoření a přišla mi výpověď od stavebky. Můžu se bránit? Děkuji

 43. jvfinance:

  Dobrý den,
  určitě je to možné. Jen pozemek musí být stavební. Poté je možné čerpat až 100% na hypotéku či stavební spoření, popřípadě kombinace. Ideální je však mít min. 10% vlastních zdrojů.
  Přeji hezký den. JV

 44. jvfinance:

  Dobrý den,
  ono záleží na dvou věcech. Pokud již máte „přespořeno“, tzn. více naspořených peněz než sjednanou cílovou částku a už jste po 6 leté vázací době, nemáte moc šanci na odvolání. Pokud ještě nemáte přespořeno, napsal bych osobně dopis s tím, že nesouhlasím s výpovědí, jelikož máte předplaceno dospořit do XY částky, které jste momentálně ještě nedosáhla. Doufám, že to pomůže :) JV

 45. monika:

  dobry den,dostala jsem se s manželem do financni situace prisel o praci a je na up ja jsem také na up a pobiram hmotnou nouzi co mam dorovnava zivotni minimum ale tim nestihame platit to co mame a dluhy se tim navisujou je nejaka moznost dostat nejakou půjčku.dekuji za jakoukoliv radu

 46. jvfinance:

  Dobrý den, bohužél u klasických bankovních domů bez stáleho příjmu půjčku nezískáte. Jediná šance je najít si práci, jinak Vám půjčí leda nějaký „lichvář“.

 47. RtFrogy:

  Videos of young girls. We really want to recommend you adult videos! A lot of categories of adult videos you can find here:
  http://pornbaby.net/ – pornbaby>>>

 48. RandyKep:

  http://manuma.eu/ Weenaccelf

 49. Marcochoff:
 50. furnitopiaSwime:

  Top 3 online furniture -> bed stores los angeles
  Our online store international company provides discount, write in an online chat.At the present time you are in best Our оnline store specialized firms in Bel air products for garden and home use and office modern lighting stores los angeles. Firm sells over 5000 products for a country house and houses or cafe-bar and piece of furniture.Natural tree, the that are used for the purpose products, has at its disposal reliability and wear resistance, delightful external data. All pieces of furniture processed particular compounds, because of which their surface does not absorb water, resistant to extremes temperature and influence of the sun. Wicker furniture excellent retains its functions even in cafe in open spaces. We catalog for you offered photographs furniture for dining room, hall, bedroom, children’s room, as well as intended for storage of things – cabinets, chests of drawers and many others. We are waiting client visit our large online store, company in Miracle milethat appreciates all of its shopper. On portal our store you waiting colossal choice at cost. Our catalog contains price lists, Label data about types details potential kinds complete modules.Each item furniture produced directly from factory manufacturer. Decrease prices on Label achieved based on the absence of trade floor space, for rent which necessary pay and smallest staff workers. Minimum costs enable to establish affordable prices for every buyer for all groups goods. Want update your interior? Read carefully the news products home from modern collection, in her represented as products with colorful floral patterns and colors and products with chic texture finish metallic. Furniture Items for the garden is rightfully considered necessary attribute each modern housing. In the presented store online you can buy reliable furniture for garden and home in SANTA MONICAto you all furniture at desired time day.Prices, that provides online shop furniture items BEL AIR AND HOLMBY HILLS very visitor.As a rule small fee may cause certain questions regarding good quality products affordable modern contemporary furniture. The catalog which filled diverse items furniture composes only first-class factory products.

 51. Waemiz:

  Hi Mike! No desire? cialis 20 mg recensioniacquistare cialis generico in contrassegno
  buy cialis in south africa

 52. Charlessic:

  Get news of the latest releases for the best online casino slot games, know your max coins from your RTP! Claim Online Casino Bonuses here!

 53. Beemmato:

  Добрый день!
  Поделитесь информацией мамы после развода, как кто добивался алиментных платежей от своих бывших мужей?
  Мой супруг полгода не хотел договариваться полюбовно, пришлось обращаться в суд.
  Сама не разбираюсь в законодательстве, мне помог алиментный юрист.
  Специалист все грамотно и толково объяснил, помог составить иск, рассказал как где заплатить государственную пошлину. Потом вместо меня присутствовал в суде.
  Если бы не защитник, не знаю, что бы мне присудил суд. Большое спасибо адвокату!

 54. RobertErern:

  online casino Sol https://sol-casino777.xyz онлайн казино Сол Официальный сайт

 55. Kevinnat:

  herbal remedies vitiligo http://mixemergencytutorials.com/modafinil.html herbal depression remedy

 56. Allenjuima:

  Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things

 57. Victoriaimmaf:

  If you need Ibrutinib, you can buy in this pharmacy

  Ibruxen (Ибрутиниб 140мг) – Ибруксен ( Ibrutinib)

 58. Sergeyanort:

  Регистрация

 59. Edwardpieds:

  https://bvho.eu/ Weenaccelf

 60. parimatch.cyou:

  Букмекерская контора Париматч. Делайте онлайн интернет ставки на футбол, теннис, баскетбол и другие виды спорта. Ставки на спорт – БК Parimatch. Так же есть ПМ казино, которое имеет лицензированные игровые автоматы!

 61. parimatch:

  Ставки на спорт в букмекерской компании Париматч. Надежно, быстро, честно! Отличный сервис, широкая линейка спортивных событий, продуманный интерфейс! Ко всему этому присутствует онлайн пм казино parimatch!

 62. Vladimirdrz:

  удалите,пожалуйста! .

 63. NatashuSi38:

  Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM „XRumer 19.0 + XEvil 5.0″:
  captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  a více než 12000 dalších kategorií captcha,
  s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
  Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

  Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
  Hodně štěstí!

  XEvil Net

 64. Mixlat:

  http://qiufakerwatches.bravesites.com/contact

  KW:
  Youtube Live ROBLOX Gift Cards 2021
  Get ROBLOX For Free 2020 DECEMBER UPDATED
  ROBLOX Earn Gift Cards 2021
  Were Do They Sell ROBLOX Gift Cards 2021

 65. Travisinory:

  discount cialis no prescription
  cialis otc
  buy viagra now

 66. JamesVak:

  100% high-quality work. Only the best software at your service! You can download all the needed software easily for your PC. Software without problems, viruses, and hidden payments. All software is FREE only today!

  [url=https://driversol.com/drivers/netac/]Netac drivers[/url]
  [url=https://driversol.com/drivers/actions-micro/]Actions-Micro drivers[/url]

 67. Konstantuszge:

  удалите,пожалуйста! .

 68. NncsExhar:

  viagra tijuana canada online pharmacy urgent delivery of viagra

 69. JbnbEmall:

  canadian pharmacy meds 24 hour pharmacy reputable canadian mail order pharmacies

 70. Ahkdceaph:

  generic viagra online canadian pharmacies online cvs online pharmacy

 71. Kuikexera:

  purchasing 50mg viagra viagra sof tabs overnight delivery generic viagra overnight

 72. loveawake.ru:

  Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

 73. Jbbnceaph:

  risque cialis can you buy cialis over the counter in australia cialis prices costco

 74. Kvaxhorm:

  cash loans in hazard ky cash advance america weslaco tx cash advance twin falls

 75. Unfot:

  My ex and I was married for nearly 28 decades agoI discovered he cheatedthat I allow him come backhe did it,
  https://free-divorce-advice.com/oregon/is-bend-oregon-safe-to-live/

 76. NbmoExhar:

  cialis results order cialis no prescription does the va approve cialis for patients

 77. Mesabish:

  :):):)

 78. FjjuExhar:

  does viagra raise blood pressure when should i take viagra where to buy viagra online

 79. pinupkazino:

  Игровые автоматы и слоты в Украине имеют лицензию только в Pin Up UA Casino. Играя на деньги на официальном сайте казино вы поймете что аппараты обладают совершенно другой отдачей по сравнению со скриптами!

 80. Shope:

  Quality products and drugs only here

  https://titan-gold.online/

 81. Malcomsmins:

  Bimat cost Generic Bimat 3ml online Cheap Bimat 3ml Bimat online Bimat cost

 82. napilim.pro:

  Профессиональный монтаж напольных покрытий.Обращайтесь всегда рады вам помочь.
  Мы делаем следующие работы
  Монтаж напольного плинтуса из массива
  Монтаж напольного плинтуса МДФ
  Монтаж напольного плинтуса дюрополимер
  Монтаж напольного плинтуса ПВХ
  Монтаж напольного плинтуса ЛДФ
  Монтаж потолочного плинтуса.
  Монтаж напольного плинтуса из металла и т.д кроме камня.
  Покраска плинтуса.
  Монтаж напольных покрытий
  Монтаж паркетной доски на подложку.
  Монтаж ламината.
  Монтаж винилового ламината
  Монтаж инжинерной доски
  Монтаж моссивной доски (с готовым покрытием)
  Монтаж фанеры.
  Монтаж галтелий и наличников.
  По другим работам уточняйте!
  гарантия на все виды работ.
  Напилим.про

 83. Leoldquomo:

  :):):)

 84. Abdgceaph:

  canada online pharmacies http://canadianeve21.com/ – Avodart Prozac

 85. Zeoldquomo:

  :):):)

 86. RfvbExhar:

  cialis price per pill https://cileve.com/ purchase cialis with paypal

 87. Jbsdceaph:

  buy prescription drugs from canada http://onlinecanda21.com/ Viagra with Fluoxetine

 88. Veoldquomo:

  :):):)

 89. Larrystock:

  Trusted Online Casino Malaysia http://gm231.com/download-now/#Download Now – Show more!..

 90. Lebnceaph:

  pharmacy website india pharmacy shop canadian pharmacy 24 com

 91. Fmrfceaph:

  original cialis low price http://cialisee.com/ – 36 hour cialis price buy cialis generic online 10 mg

 92. ceaphDev:

  canada pharmacy online legit Lioresal french pharmacy online store

 93. ceaphHtf:

  can cialis cause high blood pressure https://cialishav.com/ – cialis dosages available cialis acid reflux

 94. CasinoPinUp:

  Если хочешь быть уверен в стабильных выплатах со стороны онлайн казино, то играй только в лицензированные игровые автоматы Пин Ап и только на официальном сайте!

 95. tadalafil evolution peptides:

  tadalafil sublingual tadalafil research chemical tadalafil blood pressure

 96. cialis without a prescription:

  erectafil 10 generic cialis tadalafil tadalis ajanta

 97. methotrexate:

  chloroquinolone malaria hydroxyquinoline chloroquine phosphate vs chloroquine sulphate

 98. Phillip sic:

  how to choose for yourself chic glass railing in a country house

 99. MichealNum:

  Thẳng Soccer Thời Điểm Hôm Nay Mới Nhất, Tin Tức Chuẩn Xác Thời Gian Nhanh Nhất 24h Quathông tin chuyển nhượng liverpoolChúng tôi có những ý tưởng phát minh và plan mới mẻ, cả đội cần cố gắng để thực hiện nay nó 1 cách tốt nhất lúc trận đấu ra mắt. Trước trận đấu quan trọng này, HLV Ramiro Lopez của Lebanon tuyên bố, “Chúng tôi đã có được

 100. Jameshob:

  Giày Bóng Rổ Chi Phí Rẻ Bền đẹp Nhất, Chi Phí Sốc, Nên Mua Ở Đâuvtv3hd onlineLần trước tiên ra đôi mắt thì giày Jordan 1 có màu đỏ, Trắng và đen phối với nhau. Với upper mỏng manh nhẹ nhõm và đế bền hơn cùng bộ đệm lấy thẳng từ Crazylight Boost 2016, tạm thời Rose 8 cũng rất đáng để thử.

Vložit dotaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


8 − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jirka Vám vždy rád poradí :)

Omlouvám se, pokud neodpovím hned, snažím se odpovídat na komentáře večer nebo nejpozději o víkendu.