Kalkulačky

On-line nástroje pro správu Vašich financí. Vyberte si kalkulačku co Vás  zajímá a spočítejte si kolik můžete vydělat na úrocích nebo prodělat „díky“ inflaci.

Co je to vlastně RPSN?

RPSN neboli roční procentuální sazba nákladů je sazba, která určute přesnou cenu půjčených peněz. Zahrnuje nejen úrok ale také poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu nebo další poplatky. Tato sazba musí být uvedena v každé úvěrové smlouvě a to jak u spotřebitelských úvěrů tak u hypoték či kreditních karet. Pro výpočet klikněte na odkaz níže.

 

Inflace

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace. Průměrná roční míra inflace v roce 2012 byla 3,3% dle ČSU.

 

Hodnota jednorázové investice

V této kalkulaci si můžete spočítat kolik Vám vydělá vaše investice za určitý počet let při zvoleném úročení.

 

Výpočet pravidelné investice

Zde lze spočítat kolik získate peněz při pravidelném ukládaní peněz. Například si zde můžete spočítat, kolik si musíte měsíčně odkládat aby jste si mohli pořídit vysněné auto či byt.

 

Postupem času zde budou přibývat další a další kalkulačky. Kdyby Vás zajimal nějaký konkrétní výpočet, neváhejte mě kontaktovat.